Pro Dominika je teď cvičení životní vášní

Ve svých 15 letech jsem vážil 97 kg, s tím jsem samozřejmě byl tak nespokojený, že jsem začal chodit do posilovny, ale jak už to tak bývá, bohužel mi to dlouho nevydrželo a má váha se zaokrouhlila na rovných 100 kg! Znovu odhodlaný jsem tedy opět přišel do posilovny, kde jsem naštěstí potkal člověka, který mi pomohl jít si za svým cílem...

Zdravím čtenáře CvičmeOnline

Jmenuji se Dominik Leinweber a rád bych vám vyprávěl svůj příběh. Když jsem byl mladší, tak jsem se vždy rád dobře najedl. Tato činnost však nezůstala bez odezvy a podepsala se na mně tím, že jsem v 15 letech vážil 97 kg. Byl jsem s tímto stavem nespokojený, tak jsem o letních prázdninách začal chodit s kamarády do posilovny. Jak už to tak bývá, dlouho mi to nevydrželo. Navíc jsem si po těchto prázdninách vyvrtl kotník a kvůli nedostatku pohybu jsem ztloustl na rovných 100 kg. To už jsem nevydržel a znovu odhodlaný, jsem se vrátil zpět do posilovny. Řekl jsem si, že to takto nemůžu nechat, že mě tento život nebaví a pohled do zrcadla mě odrazoval. Necítil jsem se vůbec dobře.

 

Takhle jsem na tom byl
Takhle jsem na tom byl

Naštěstí jsem brzy poté potkal v posilovně Tomáše Ďurána. Tomáš mně navrhl jídelníček a tréninkový plán, který jsem následně dodržoval. Trvalo mi zhruba šest měsíců, než jsem se dostal na krásnou váhu 72 kg. Tento úspěch mi však nestačil.  Jak to už tak bývá, když člověk něčeho dosáhne, chce se posouvat dál. Chce vypadat lépe, cítit se lépe. Být silnější a mít zdravější a lepší život. Byl jsem nenasytný a chtěl jsem všech těchto cílů dosáhnout. Nikdy jsem si neřekl, že to nedokážu, ačkoli jsem ze začátku neměl moc podporu ani v rodině. Já sám jsem věděl, že to chci a nic mě nemohlo zastavit. Najednou se pro mě cvičení stalo životní vášní a dnes už nemůžu bez pravidelného pohybu být.

 

Prvním krokem bylo zhubnout
Prvním krokem bylo zhubnout

Brzy už tomu budou tři roky, co jsem zavítal do posilovny a potkal Tomáše, který mi ukázal, že se dá stravovat a žít úplně jinak. Nyní se pyšním váhou 85 kg. Posilovnu jsem však už asi před rokem a půl vyměnil za cvičení s vlastní váhou díky inspiraci Marka Kalety (alias Revolty- projekt seberevolta). Revoltu jsem poznal osobně, neboť jsem byl účastník prvního Seberevolta kempu. Tento kemp mi z určité části změnil život, pomohl mně, abych se stal lepším člověkem a nebyl ke všemu tak lhostejný. V našem městě jsme založili skupinu Seberevolta workout, která se snaží vyplnit prázdný čas pár lidem z našeho malého města. Toto cítím jako velký úspěch, neboť jsem přivedl ke cvičení i někoho jiného než jenom sám sebe. Momentálně se navíc s kamarády připravujeme na naši první účast na závodu Spartan Race.

 

Dalším krokem bylo nabrat svalovou hmotu
Dalším krokem bylo nabrat svalovou hmotu

Jsme jedna parta, jedna komunita, která se snaží svět udělat lepším. Například jsme společně s Jardou Černohousem koupili vánoční dárky pro dětský domov (tím to doufám nekončí). Zatím jsme malá skupinka, ale pevně věřím, že časem nás bude více. Budu doufat, že snem mladých lidí nebude vysedávání ve skate parku s krabicí od vína.  Myslím, že komunita Seberevolty je už téměř ve všech městech a každý se tak může přidat.

Tímto chci poděkovat Tomášovi a doufám, že změní život více lidem. Lidé si zaslouží mít možnost poznat lepší život, kdy se budou cítit dobře a šťastní. Zkrátka se sebou budou spokojení. Přeci jen, změna je nutná, a pokud někdo říká, že to nezvládne, tak jednoduše kecá! Mějte se krásně a žijte. Hlavně jen nepřežívejte. Právě teď přišel čas na změnu sebe samotného!

Dominik

zpět na přehled článků

O autorovi

Aktivnímu cvičení a studiu v oblasti fitness se věnuji už od 13ti let. V 19ti jsem se zúčastnil svých prvních soutěží v Naturální kulturistice, které se věnuji doposud. Své první klienty jsem měl už rok před dokončením trenérské školy a ihned po jejím dokončení jsem se přestěhoval do Prahy, kde doposud působím jako osobní trenér a výživový poradce. Má specializace jsou zdravá záda, správné cvičení a držení těla pro prevenci problémů se zády a samozřejmě i redukce hmotnost, zpevňování a nabírání svalové hmoty.

Štítky

hubnutí, motivace, Tomáš, svalový objem, cvičení, live2you, cvičmeonline, cvičme, online, fitness, trenér, osobní trenér