Zhubla jsem, ale bez komplikací, kterým se dalo snadno předejít, se to neobešlo.

Během jednoho roku jsem přibrala 18 kg a má váha se mohla lehce přiblížit k nezvratnému kulatému číslu 100 kg, kdybych s tím nezačala něco dělat. Bohužel díky nezkušenosti jsem si nezdravým hubnutím způsobila mnohé zdravotní komplikace...

Ahoj, zdravím Vás :)

Jmenuji se Dominika, jsem z Náchoda a je mi 31 let :)

Jsem jedna obyčejná fanynka fitness, které se poštěstilo dostat se do tak úžasného projektu, kdy mě oslovila Jituška z CvičmeOnline s prosbou napsat Vám svůj osobní příběh o boji s mojí tehdejší obezitou. Vyhrála jsem a splnila jsem si tak svůj sen a ten si můžete splnit i Vy… každá nebo každý z Vás :)Musíte se jen zakousnout, vydržet, chtít jít dál a dokážete to.

Příběh se začal na střední škole, kdy jsem začala mít problémy s nabíráním váhy, vyjedla jsem se a k tomu se přidal problém s poruchou metabolismu. Stalo se tedy to, co se dalo předpokládat, během jednoho roku jsem nabrala 18 kg. Tím jsem se dostala opravdu na hrozivá a odstrašující čísla, kdy jsem při výšce 160 cm vážila 90 kg.

 

Než jsem se rozhodla to vše změnit
Než jsem se rozhodla to vše změnit

Došlo to až tak daleko, že jsem se na sebe sama nemohla ani podívat do zrcadla, stala jsem se terčem výsměchů a při pomyšlení na blížící se léto se mi dělala hroší kůže. Tehdy jsem se rozhodla, že to takhle nenechám, že to nenechám dojít do nezvratných čísel, kdy má hranice by lehce mohla překročit 100 kg.

 

První úspšch, který mě povzbudil jít ještě dál
První úspšch, který mě povzbudil jít ještě dál

S dietou jsem tedy jako naprostý laik začala nezkušeně, a to omezením potravy na minimum, kdy jsem jen pila a jedla tekuté potraviny… zákonitý efekt na sebe nenechal dlouho čekat...tělo začalo slábnout, ztrácet svalovou hmotu, přidala se porucha imunity, bolesti kloubů, záněty šlach a to díky obrovskému úbytku váhy během tří měsíců 30 kg dole!

Tehdy jsem si uvědomila až příliš pozdě, že je to naprosto všechno špatně a všechny ty vedlejší negativní účinky jsou trvalé.

Začala jsem tedy dávat své tělo znovu dohromady a tentokrát už správně, tak jak by to měl dělat každý, kdo se rozhodne redukovat svou váhu.Vrhla jsem se na četbu různých diskuzí, knih a článků. Dostala se mezi lidi, kteří propadli fitness cvičení a zdravé stravě a začala sbírat ty správné informace.

Důležitá je především strava, naučila jsem se správně a pravidelně několikrát denně jíst a vybírat si zdravé potraviny. Důležité je i složení zakoupené potravy a naučit se ve vhodnou dobu jíst suroviny, které tělo nejlépe stráví a vezme si z nich to, co právě potřebuje. Začala jsem tedy k správně sestavenému jídelníčku pravidelně cvičit, znovu nabírat ztracenou svalovou hmotu, zpevňovat se a ztrácet tělesný tuk. Což moje okolí začalo kladně vnímat a podporovat mě, to mě posunovalo dál k dříve nedosažitelným číslům a mírám a já se sama sobě konečně začala líbit a nabyla jsem zpět své ztracené sebevědomí.

 

Za vším je motivace a vytrvalost
Za vším je motivace a vytrvalost

Odhodlala jsem se ke zveřejnění  fotografií své proměny na sociálních sítích jako inspiraci pro ostatní. Po vybrání mé proměny na stránkách zabývajících se fitness cvičením a body-fitness proměn, má proměna mnohé natolik nadchla a inspirovala, že mi začaly dokonce psát slečny, které byly na tom stejném začátku jako tehdy já, chtěly po mně rady ke cvičení a také poradit se správnou stravou. Díky nim se dostavily naše první společné úspěchy v úbytku váhy a další úžasné proměny.

 

 

Aktuální forma
Aktuální forma

 

Co mě z toho všeho potěšilo nejvíce a co beru jako svou další osobní výhru, to je nejen úbytek své váhy, dnes už 40 kg, ale úžasná odpověď mých následovnic na otázku, proč začaly uvažovat o změně svého životního stylu a hubnutí, která zněla, že jejich důvodem a motivací jsem se stala právě já. A to mě vede k tomu, že chci všem slečnám, které se za své tělo stydí, nebo se ve společnosti díky své nadváze necítí příjemně, pomáhat a motivovat je.

Dnes beru pravidelné cvičení a jakékoliv pohybové aktivity jako svou nedílnou součást a pravidelnou stravu jako samozřejmost. K tomu se přidala záliba zdravě si vařit a pořádat ve své kuchyni hokusy-pokusy na zdravou a přesto chutnou stravu. O některé recepty se s Vámi ráda příště podělím :)

Krásný den Vám přeje Domča

zpět na přehled článků

O autorovi

Štítky

Dominika, hubnutí, motivace, svalový objem, cvičení, live2you, cvičmeonline, cvičme, online, fitness, trenér, osobní trenér